Hoş Geldiniz Ödev Yaparım'a
Önlisans Tez Danışmanlık

Hocaya Mesaj Gönder

Önlisans Tez Danışmanlık

Ön Lisans Tezleri 2 yıllık üniversitelerin bitiminde öğrencilerin akademik çalışmaların farkına varması, akademik dili öğrenmesi ve literatür taramasını yapabilmesi hedefiyle hazırlanan projelerdir. Genellikle ön lisans tezleri lisans ve yüksek lisans tezlerine oranla sayfa sayısı daha azdır. Çalışmaların geneli ise, araştırma kaynaklı olmaktadır. Öğrenciler Lise eğitiminden sonra iki senelik üniversite öğretiminden sonra tez yazma konusunda zorlanmaktadırlar. Daha önce bu konu ile ilgili olarak çok fazla fikri olmayan öğrenciler hem zamandan tasarruf etmek hem de mezuniyet aşamasında bir sürprizle karşılaşıp mezuniyetlerini riske etmemek adına tez danışmanlık merkezlerine başvurmaktadırlar. Öğrencilere bu konu ile ilgili ön lisans çalışmalarında tecrübeli uzman kadromuz ile odevyaparim.com  profesyonel destek sağlamaktayız.

Ön Lisans tez danışmanlığı kapsamında öncelikle öğrenciler ile tele konferans ya da mail yolu ile konu bulma ya da hazır bulunmuş konu ile ilgili bir fikir alışverişi yapmaktayız. Ön lisans tezinin tahmini sayfa sayısını ve konu başlığını belirledikten sonra belli bir zaman aralığı içerisinde kısım kısım literatür araştırmalarına başlayıp, yazım sürecine geçmekteyiz. Aşağıda Ön lisans bitirme tezlerinin genel özellikleri verilmiştir. Tez yazımında hem tez yazım kılavuzuna hem öğrencinin veya hocasının isteklerine hem de aşağıdaki özelliklere önem vermekteyiz.

Genel bir ön lisans bitirme tezi özellikleri aşağıda verilmiştir;

Ön lisans bitirme tezleri maksimum 30-50 sayfa arası olabilmektedir,
Ön lisans bitirme tezleri analiz şartı yoktur,
Ön lisans bitirme tezlerinde hedeflerden birisi kaynak araştırması olduğundan, literatür taramasına daha fazla zaman ayrılması gerekmektedir,
Ön lisans bitirme tezlerinde intihal oranı şartı yoktur (Bazı üniversiteler hariç)
Ön lisans bitirme tezlerinde de yazım kurallarına dikkat edilmesi gerekmektedir.


 

Ön lisans bitirme tez danışmanlığı konusunda odevyaparim.com uzman kadromuzdan faydalanacak öğrencilere aşama aşama aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız;

İlk bölümde tez konusu belirlenir veya belirlenmiş tez konusu hazır olarak öğrenciden alınır.
Konu kapsamında ayrıntılı bir literatür taraması yapılır. Ve literatür taraması kapsamında kullanılan bütün kaynaklar bir klasöre kaydedilir.
Öğrencinin bilgisi dahilinde içindekiler bölümü ve giriş kısmı bir sayfa iletilir ve öğrenciye tez kapsamı ile ilgili genel çerçeve iletilir. Bu süreçte eğer konu değiştiyse ya da tez kapsamında herhangi bir değişiklik olduysa öğrenci koordinatörlerimiz aracılığı ile bize ulaşmaktadır ve biz bu değişiklikler kapsamında düzenlemelerimizi tekrardan yapmaktayız. Son olarak tekrardan düzenleme yapılmış metin ve içindekiler kısmı öğrenciye iletilmektedir.
Tez yazımında kısım kısım ilerleme kaydedilmektedir. Öğrenciden herhangi bir değişiklik talebi gelmeden çalışma olduğu gibi devam eder. Bunun nedeni, öğrenciyi zaman faktörü olarak zor durumda bırakmamaktır.  
Her tez yazımındaki bölümler gönderildiğinde öğrencinin görüş ve önerileri alınır, ona göre kısımlarda düzenleme yapılır.
Tezin bölümlerinde ya da sonunda tez yazım kılavuzu okunur ve ona göre tez yazım kılavuzu formatına benzer hale getirilir.
Tezin son teslim tarihinden genellikle 1 hafta önce öğrenciye ödevi teslim edilir.


 

Ön lisans tezi hazırlama diğer tezleri ile karşılaştırıldığında, ön lisans tezleri zorluk bakımından biraz daha kolay olarak görülmektedir. İlk olarak meydana getirilen taslakla beraber belirli bir şablon oluşturulmaktadır ve belirlenen taslağa dayalı olarak çalışmalar devam ettirilmektedir.

Ön lisans tezi hazırlama konusuyla ilgili olarak çok fazla öğrencinin sıkıntı çektiği gözlemlenmektedir. Sıkıntı yaşanmasının esas sebebi, tez çalışmalarına nasıl başlanacağı, literatür taramasının hangi kurallara bağlı olarak yapılacağının ve yazımın akademik dil ile nasıl yazılacağının bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Ön lisans tezi yazma noktasında doğru planlamanın gerçekleştirilmesiyle beraber, başarılı tezler yazılabilir.

Ön lisans düzeyinde gerçekleştirilmiş olan tezler genel olarak, zaman ve tecrübe gerektirmekle beraber akademik tecrübe de başarı konusunda etkili olabilmektedir. Ön lisans tezi yazmak isteyen öğrenciler ilk olarak zamanlarını çok iyi ayarlamaları gerekmektedir. Aksi durumlarda zaman probleminden dolayı tez yetişmeyeceği için başarısızlık gözlemlenmektedir.

Ön lisans tezi nasıl hazırlama

Ön lisans tez çalışması, diğer tez çalışmalarından oldukça farklıdır. Tez yazımı yapılmadan önce son derece geniş çaplı bir literatür taraması gerekmektedir, Bunun nedeni, tezin çok fazla sayfadan meydana gelmesi değildir. Bunun nedeni en az 10.000 kelimeden başlayan tez çalışmasında öğrencinin konu hakkında ne düşündüğü ve hangi yargılara vardığını ispat etmesi gerekliliğindendir. Bir öğrencinin karşılaştığı en sık gözlemlenen problem tezin basamak basamak ilerlemesi ve tez içerisinde akıcılığın olmamasıdır; Araştırma süresince araştırmanın akışını devam ettirmek oldukça zordur. Bir tezi yazabilmek için uygun bir yapı ve akademik tecrübe gerekir ve genel olarak öğrencilerin tez ile ilgili çok fazla fikirleri olmaz. Bu yüzden tezlerini profesyonelce hazırlayıp zaman problemi yaşamak istemeyen öğrenciler bize odevyaparim.com başvuru yapabilirler.

Öğrenci tez yazımı ile ilgili profesyonel destek almaya karar verdiğinde, tez yardımının alınması en uygun seçenek olarak kabul edilmektedir, bunun nedeni, tez çalışmana yalnızca profesyonel ya da tecrübeli bir kişi yardım edebilmektedir. Tez yazım sürecinde etrafınızda bulunan arkadaşlarınız ya da danışman hocanız, size tez ile ilgili fikirler verebilir, ancak tezi sizin yazmanızı isteyecektir. Bunu nedeni tez yazma uzun soluklu bir iştir ve kimse bu sorumluluğu üzerine almak istemez. Bu yüzden bu aşamada odevyaparim.com profesyonel destek almak mantıklı bir çözüm yolu haline gelmektedir. Tez çalışmaları, öğrencilerin akademik kariyerlerin en önemli ve en önemli çalışması olarak bilinmektedir. Başarılı bir tez, daha sonra atılacak akademik adımların habercisi olmaktadır. Tez yazımı yalnızca öğrencinin değil, tez danışmanı hocanın ve fakültenin sorumluluğunda gerçekleşmektedir. Bunun nedeni, iyi bir araştırma yapmak ve başarılı bir tez çıkarmak hem öğrencinin özgüvenini yerine getirir hem de danışman hocaya kolaylık sağlamaktadır.

Proje,tez danışmanlık desteği verilir.

İntihal düşürme hizmeti alabilirsiniz. Akademik çalışmalarınızı özgün hale getrebilirsiniz.

Ödev Yaparım İlanlarına Bakınız